This video requires the free Flash plugin.

This video requires the free Flash plugin.

Ruszyła druga odsłona kampanii Pełnoprawni i aktywnipowrót »10-10-2012

Przypomnijmy: prowadzona przez Fundację  Aktywnej Rehabilitacji w br. kampania ma na celu propagowanie reintegracji społecznej osób niepełnosprawnych i przeciwdziałanie ich dyskryminacji.

W pierwszej części w ramach działań w przestrzeni miejskiej w lipcu br. Warszawie wykonano serię wielkoformatowych murali, które na jesieni miały pojawić się także w innych miastach w Polsce. W akcję włączyły się szkoły, które wraz z młodzieżą nanoszą na ściany budynków wybrane motywy.

Pierwsza szkoła – Społeczne Liceum Ogólnokształcące i Społeczne Gimnazjum nr 8 z Białegostoku – swój mural maluje w sobotę, 20 października. Cieszymy się: wychowanie w atrakcyjnej formie,  pozwalającej młodzieży na uczestnictwo w niecodziennych zajęciach z pewnością dobrze spełni swoje zadanie.

Brawa dla pedagogów i nauczycieli! Dziękujemy za Państwa otwartość i wrażliwość na  ten niezwykle ważny temat.

A na chodnikach, w Gdyni,  mieście, w którym niecodzienne inicjatywy są zawsze postrzegane jako szansa na wprowadzenie korzystnych zmian, mural w wersji mikro: artystyczne przedstawienia sytuacji z życia codziennego: rower, spacer z psem, taniec z kobietą.  Przyciąga uwagę, zastanawia, skłania do myślenia.

Zamalowujmy stereotypy, zmieniajmy sposób myślenia. Bardzo niewiele trzeba, aby było lepiej… 

 Na chodnikach w Gdyni – zdjęcia »

Kampania Pełnoprawni i aktywni realizowana jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.